نام کامل:داوود یعقوبی,نام مستعار:مجتمع فنی تهران.آدرس سایت:www.www.mftalborz.ir.همکاران:soomar63.com
5 از 5
ورود

بیمه

بیمه چیست؟

بیمه، اشخاصی را که متحمل زیان یا حادثه ناخواسته ای شده اند قادر می سازد که پیامدهای این وقایع ناگوار را جبرانکنند. خسارت هایی که به این قبیل افراد پرداخت میگردد از پول هایی تأمین می شود که برای خرید بیمه نامه می پردازندو با پرداخت آن در جبران خسارت همدیگر مشارکت می کنند. به بیان دیگر همه آن هایی که خود را بیمه میکنند با مشارکت در سرمایه ای که متعلق به همه خریداران بیمه است، در جبران خسارت و زیان های هریک از افراد بیمه شده،شریک و سهیم می شوند.

مقدار حق بیمه مربوط به هر نفر متقاضی بیمه با توجه به دو عامل مهم محاسبه می شود:

نخست این که، به طور کلی احتمال بروز خسارت در آینده چه قدر است و دوم آن که احتمال وقوع حادثه برای بیمه گذار متقاضی بیمه بیشتریا کمتر از میانگین احتمال خطر مزبور باشد.

بیمه چگونه به وجود آمد؟

بیمه های غیرزندگی پیشینه بلند مدتی دارند، نوعی از بیمه های دریایی حدود3000 سال قبل مورد استفاده قرار گرفت. بیمه هایزندگی نیز سابقه زیادی دارند،این نوع بیمه ها نخستین بار هنگامی پدید آمد که سربازان رومی قسمتی از دستمزدخودرا در صندوقی جمع آوری کردند تا چنانچه در جنگ کشته شدند، آن پول به خانواده هایشان پرداخت شود.

بیمه در دنیای امروز

امروز دیگر تصوراین که گونه ای از فعالیت انسان بدون وجود بیمه شکل پذیردمشکل است به ویژه آن که در قرن بیستم تحولات تکنولوژی، حمل و نقل وارتباطات با سرعت شگفت آوری انجام پذیرفته است. برجسته ترین نمونه این موضوع پیشرفت موتور اتومبیل است که متعاقب آن بیمه اتومبیل به یکی ازمهم ترین بخش های صنعت بیمه تبدیل شدهاست.

نفتکش های غول پیکرو هواپیماهای بسیار بزرگ نمونه هایی هستندکه نشان می دهند سرمایه تحت پوشش بیمه ممکن است صدها میلیون تومان ارزش داشته باشد. مشکلات مربوط به پوشش چنین سرمایه های عظیمی باعث شده است که بیمه گران به پشتیبانی یکدیگر، یک خطر بزرگ را در سطح داخلی و بین المللی به صورت بیمه اتکایی مجدد بین خود توزیع کنندو از عهده جبران خسارتهاهنگفت برآیند.

همراهبا ارتقا و پیچیدگی بیشتر زندگی انسان امروز، بیمه ها نیز از زوایای مختلف و با شتاب توسعه یافته اند. زیان هایی که ممکن است به طور ناخواسته در جریان فعالیت و زندگی عادی هر فردی به دیگران وارد آید و در قبال آن ها مسئول واقع شود بابیمه مسئولیت تحت پوشش قرار میگیرند.در این خصوص، می توان به بیمه مسئولیت پزشکان وبیمه مسئولیت تولیدکنندگان اشاره کرد.

بیمه های زندگی نیز پیشرفت های شگرفی یافته و مجموعه متنوعی از انواع این نوع بیمه را ارائه کرده است در این زمینهانواع بیمه های مستمری و عمر و پس انداز به طور چشم گیری افزایش یافته است.

انواع محصولات بیمه ی عبارتند از :

1- اتومبیل

2- زندگی ( عمر)

3- مسئولیت

4- مهندسی

5- آتش سوزی

6- درمان

7- حوادث

8- باربری

9- پول

10- انرژی

11- اتکائی

مجتمع فنی تهران –نمایندگی استان البرزجهت رفاه حال دانشپذیران، اساتید و پرسنل محترم تفاهم نامه ای جهت انجام کلیه امور بیمه ی (مشاوره و صدور) با بیمه تجارت نو نمایندگی کد 1342منعقد نموده که می توان برای آشنایی بیشتر با شماره های 09197025131 - 02632400979 تماس حاصل کرده و یا به کانالهای ارتباطی زیر مراجعه نمود.

وب سایت:www.tejaratinsurance1342.com

کانال تلگرام: TejaratInsurance1342@

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

ویژه ها

  • نظری ارسال نشده است

پسندها

  • نظری ارسال نشده است

آخرین اخبار

نوشته شده در 11/02/1401, 15:30 توسط admin
برترین موسسه آموزشی استان البرز معرفی دکتر داود یعقوبی مدیرعامل شرکت مجتمع فنی مهدپرداپژوهان و نماینده مجتمع فنی تهران در استان البرز، بعنوان...
نوشته شده در 11/11/1400, 14:31 توسط admin
آموزشگاه فنی و حرفه ای مهد پرداپژوهان (مجتمع فنی تهران نمایندگی استان البرز ) درراستای اهداف خود مبنی بر حمایت از جوانان مستعد پیشرفت درنظر دارد با...
نوشته شده در 11/11/1400, 14:31 توسط admin
آموزشگاه فنی و حرفه ای مهد پرداپژوهان (مجتمع فنی تهران نمایندگی استان البرز ) درراستای اهداف خود مبنی بر حمایت از جوانان مستعد پیشرفت درنظر دارد با...
نوشته شده در 29/09/1400, 11:29 توسط admin
دپارتمان دانش و سلامت در مجتمع فنی تهران نمایندگی استان البرز توانست در مدت کوتاهی پس از آغاز فعالیت توجه بسیاری از بانوان سخت پسند را به خود جلب...
نوشته شده در 16/09/1400, 13:36 توسط admin
پایان دوره عملی آموزش مراقبت از پوست، مو و زیبایی به صورت حضوری در مرکزی مجهز با امکانات روز برگزار گردید: سرفصل...
نوشته شده در 15/08/1400, 13:36 توسط admin
مجتمع فنی تهران دوره‌های در حال ثبت نام دوره +Network دوره C# programming دوره Ms project دوره آموزش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه...
نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)